Zateplete okna izolačními dvojskly a

odstraňte rosení oken !!!

Výměna skel

Zateplení domu je jednou z možností jak snížit náklady na vytápění. Většina lidí je však přesvědčena, že ušetří především zateplením fasády, střechy, nebo různými termoizolačními nátěry. Víte však, že nejvíce tepla z vašeho domu či bytu uniká okny? Možná si říkáte, že toto se vás netýká, protože máte okna plastová nebo dřevěná s dvojskly. Teď vás musím trochu zklamat, protože plastová okna, střešní okna nebo eurookna, která byla vyrobena před rokem 2000, nesplňují dnešní nároky energetických norem. Taková okna se často rosí, a prostupuje jimi chlad z exteriéru. V zimě pak může na oknech vznikat dokonce ledová námraza.

Jediný účinný způsob jak zabránit úniku tepla a prostupu zimy do vašeho domu je výměna skel. Přesklení oken se provádí kvalitními izolačními dvojskly nebo trojskly s teplým meziskelním rámečkem. Hodnoty, kterých dosahují dnešní dvojskla jsou Ug=1,1 a Ug=1,0 W/m2K, trojskla nazývaná Heat Mirror hodnoty dokonce až Ug=0,3 W/m2K

V případě, že máte problémy s rosením oken nebo chcete snížit náklady na vytápění, doporučujeme provézt přesklení oken. Myslete na to, že vaše okna byla vyrobena v době, kdy byly platné jiné normy, než jak je tomu v současnosti.

 

Výměna skel lze provézt na oknech:

  • plastových, střešních, hliníkových i eurooknech
  • původních dřevěných - špaletových, zdvojených i fixních
  • sklobetonu, luxferách
  • prodejních výlohách


Je výměna skel náročná ?

Výměna skel není jednoduchá záležitost, je nutné  mít odborné znalosti o tom jak dvojsklo správně usadit, aby nedošlo k jeho prasknutí. Přesklení oken provádí jistě hodně firem, šikovných řemeslníků však bohužel bývá méně. Naši zkušení řemeslníci provádí přesklení oken již několik let a poradí si v každé situaci.


Jak dlouho výměna skel trvá ?

Záleží na tom o jaké okno se jedná. Někdy je nutné použít materiály na dokonalé utěsnění spár, kde by mohla zatéct voda a dřevo by napadla hniloba nebo by časem došlo k poškození a odloupnutí vrchního laku. V případě, že se jedná o plastové okno, trvá výměna skla cca 15-20 minut, u eurookna a střešního okna je výměna skla náročnější a trvá cca hodinu. U oken špaletových a zdvojených zabere výměna skla asi 30 minut času.

V dnešní době jsou energie stále dražší a každé snížení spotřeby energie je proto velmi vítané. Jestliže se rozhodnete provézt přesklení oken, je důležité zvolit vhodný druh zasklení, které zajistí nejen úsporu energií, ale splní i jiné než tepelně-izolační vlastnosti např. protisluneční, samočistící apod. Využijte naší nabídky posouzení oken technikem, který navrhne optimální řešení. Přesklení oken pak provedou naši proškolení a zruční montážníci. Tato investice se vám vrátí v podobě snížených nákladů na za energie, vaše okna se již nebudou rosit a nebudete mít pocit chladu v jejich blízkosti.

Zaujala vás výměna skel? Pro více informací navštivte webové stránky www.istplus.cz

Pokud chcete znát cenu přesklení oken, vyplňte náš jednoduchý poptávkový formulář nebo nás kontaktujte na infolince 774 880 472774 880 472.

 

News

No articles

Termovizní měření

Photogallery

↑ nahoru